Kosmetyki

Dlaczego warto stosować peelingi?

Luty 24, 2018

Systematyczna pielęgnacja skóry ma bardzo duże znaczenie dla jej kondycji. Należy zatroszczyć się o wybranie odpowiednich kosmetyków, a także o regularne wykonywanie wszystkich zabiegów.

Jak działają peelingi?

peelingNa skórze stopniowo zbierają się różne zabrudzenia, a także martwy naskórek. Powoduje to między innymi zatykanie się porów i powstawanie różnych mało estetycznych zmian. W zapobieganiu temu zjawisku pomoże systematyczny peeling, który możemy stosować do twarzy, a także do całego ciała. Działanie takich kosmetyków pozwala na usunięcie martwego naskórka. Następuje to przez mechaniczne złuszczenie lub przy zastosowaniu różnych substancji chemicznych.

Peeling do twarzy

Dzięki regularnemu złuszczaniu naskórka twarzy przywracamy skórze blask. Możemy usunąć zaskórniki i zapobiegać wypryskom. Dogłębnie oczyszczona skóra nabiera blasku i wygląda młodziej. Głębokie zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych mogą nawet pomóc w usunięciu przebarwień i blizn po trądziku.

Peelingi do twarzy trzeba jednak stosować z ostrożnością. Z takimi kosmetykami nie wolno przesadzać, a częstotliwość zabiegów należy dopasować do własnej skóry. Osoby, które mają bardzo wrażliwą cerę, powinny uważać z nadmiernym ścieraniem naskórka. Należy także unikać takich zabiegów, jeśli mamy podrażnioną skórę. Odpowiednie kosmetyki bez problemy znajdziemy w drogerii, możemy je również przygotować samodzielnie w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *